Doel voor Amsterdam
8. Beleid, wetgeving en fiscale kaders
- Wat is het doel?
-
De Amsterdam Donut Coalitie sluit aan bij de doelen van de gemeente Amsterdam op gebied van Circulaire Economie: de gemeente Amsterdam wil in 2030 50% minder primaire grondstoffen (die nog nooit eerder zijn gebruikt of gerecycled) gebruiken, en uiterlijk in 2050 100% circulair zijn.
- Beoogd effect
- Veel wetten en regels komen uit Europa en van de Nederlandse overheid. Tegelijkertijd heeft Amsterdam op veel gebieden, zoals bij het afgeven van bouwvergunningen, zelf directe invloed processen die afval en/of uitval creƫren. Daar ligt een mooie kans om die regels zo te maken dat ze aandringen op een prettig en circulair Amsterdam in de donut.
1 reactie
Felipe Bucci Ancapi
I am really interested on what the Coalition is doing in terms of policy. My PhD project is about policy coherence in transition policy towards circular built environments. Amsterdam is my first case study. Perhaps there is room for collaboration! Let me know if we can have a chat! Best wishes.